- Aggteleki-karszt
- Badacsony
- Bakony
- Balaton-felvidék
- Balaton-medence
- Budai-hegység
- Börzsöny
- Drégelyvár
- Hegyes-tető
- Kemencéről a Csóványosra és vissza
- Királyházáról a Nagy-Mánára
- Királyrét - Bajdázói-tó
- Kismarosról Törökmezőre
- Márianosztráról Nagyirtáspusztáig
- Nagybörzsönyből a Magyar-hegyre
- Nemzeti Park túrák: a Börzsöny felfedezése 1. nap
- Nemzeti Park túrák: a Börzsöny felfedezése 2. nap
- Saj-kút - Csóványos
- Zebegényből a Nagy-Hideg-hegyre
- Závoz-nyereg - Kámor.hegy
- Bükk
- Cserehát
- Cserhát
- Gerecse
- Karancs
- Karancs-Medves
- Keszthelyi-hegység
- Kőszegi-hegység
- Mecsek
- Mátra
- Pilis
- A Holdvilág-árok és a Csikóvárok
- A Pilisszentléleki kolostor
- Búbánat-völgy - Esztergom - Vaskapu-ház
- Esztergom - Dorog patkótúra
- Kesztölcről a Sasfészekbe
- Klastrompusztáról a Kémény-sziklára
- Kő-hegy és Lajos-forrás
- Paprét - Szentlászló kör
- Pilis-tető
- Pilis-tető és a Vaskapu-szikla
- Prédikálószék -Király-kút
- Rám-szakadék
- Spartacus ösvény
- Teve-szikla - Nagy-Kevély
- Vadálló-kövek és a Prédikálószék
- Vaskapu-völgy - Fekete-kő
- Zsíros-hegy
- Pilis, Budai-hegység
- Soproni-hegység
- Velencei-hegység
- Villányi-hegység
- Visegrádi-hegység
- Vértes
- Vértes, Gerecse
- Zala, Őrség
- Zemplén
- Őrség
Túratipp: Nadapi ősjegy

A Nadapi Szintezési alappont a Nadapi ősmasszívumon található, amely az egyetlen olyan rög az országban, ahol nincs tektonikai mozgás, vagyis nem változik a tengerszint feletti magassága. Innen mérik az ország összes magassági pontját a Földközi-tengerhez viszonyítva. A túra során felkeresünk két ingókövet is, amelyek szintén kuriózumok. Hosszabb túra igen kevés szinttel, nagyon jó kis családos fél napos túra, és még piknikezni is lehet. A túrán kevés a fás terület, jórészt kopár mezőkön halad, nagy melegben nem javasolt.
A Nadapi ősjegy a túránk kiinduló pontja. Az emlékoszlop autóval is megközelíthető, és parkoló is van itt. A piros jelzésen indulunk, és pár méter után találunk egy újabb emlékművet, ez a Balti szintezési alappont, ami akkor volt használatban, amikor a Balti-tengerhez viszonyították a magasságokat. Az ösvényen kiérünk egy nagy mezőre és a sárga jelzést is keresztezzük. A túra része, hogy felmenjünk a Bence-hegyi kilátóba is, amely a sárgán érhető el balra. Mivel ugyanide kell visszatérni, így megtehetjük a kitérőt a túra elején is, és a végén is visszafelé haladva. Rövid kirándulásnak is alkalmas,és a kilátótól vissza is lehet fordulni, akkor az egy 3 km-es kör. Átvágunk a piros jelzésen a réten, majd egy autóúton sétálunk egy keveset és utána élesen jobbra visszakanyarodva megyünk tovább a Meleg-hegy felé. A csúcson jól látszik az adótorony, jó tájékozódási pont. A hegy mellett elhaladva a nyeregtől pár méterre felfedezhetjük az erdőben a Likas-követ, amely egy hatalmas sziklatömb, középen egy likkal. Az egész olyan, mintha úgy rakták volna össze, csakúgy mint a többi környékbeli ingókövet. Ezek a sziklák az erózió romboló hatásának következményeképpen kerültek a felszínre, és alkotnak bizarr sziklacsoportokat. Olyan helyzetben vannak egymáson, mintha egy mozdulattal fel lehetne dönteni őket, ezért nevezik ingó köveknek. A Likas-követ elhagyva a piroson elsétálunk az Angelika-forráshoz, itt friss vízhez juthatunk és kellemes erdei árnyas pihenő biztosít piknikezési lehetőséget. Innen egyenesen besétálunk Sukoróra, ahol bolt is van, meg csárda is, és a sárga keresztre térve megnézzük a Gyapjaszsák ingókövet. A sárga kereszten tovább a mezőkön át visszatérünk a kiindulópontra, és most megmásszuk a Bence-hegyi kilátót, ha még nem tettük meg az elején. Odafentről az egész Velencei-tavat végig belátni, csodálatos a kilátás. Az ide felé végigsétált úton térhetünk vissza az Ősjegyhez.
Távolság
12,6 kmSzint
288 mNehézség
3Címkék: Családdal, Dombos terep, Forrás, Gyerekbarát, Közepesen jelzett túra, Nagy melegben nem ajánlott, Ösvény, Tűzrakási lehetőség
Töltsd le iPhone vagy Android készülékedre!